Poole kohaga lasteaialaps

Ma ei mäletagi täpselt kuna selline otsus tuli aga mingi aeg hakkasin mõtlema, et isssand emapalka ma ei saa juba tükk aega ja järgmise aastani,kuna Hanna lasteaeda peaks minema,on ka nii palju aega…..et peaks vist ikka tööle minema. Nii ka tuli otsus,et Hannakene läheb see aasta lasteaeda. Võin kohe õelda, et väga õnnelik ma selle otsuse üle ei olnud aga kuidagi sujuvalt ma mõtlesin,et muud varianti ei ole ja nii lihtsalt peavad asjaolud minema.

Mida lähemale aga see suvelõpp tuli, seda rohkem tundsin kripeldust ja segaseid tundeid Hanna lasteaeda paneku suhtes. Ta on mul ju tegelikult niiii pisi (mitte kasvult, paras kraana on tegelikult:D)…ja kui ükskord siis nii muuseas rääkisin Matule oma tunnetest selles valdkonnas, siis tema reaktsioon oli kohe, et ah ei pane kuskile lasteaeda, ta nii väike ikkkagist veel.Rahalises suhtes samuti Matu lohutas mind, et küll hakkama saame. Korraga tundsin kergendust aga samas ka tekkis uuesti nii palju segaseid tundeid ja küsimärke.

Peale natukest uurimistööd ja arvamusi küsides ja kõike muud kalkuleerides, jõudsime otsusele, et meie lapsest saab siis poole kohaga lasteaednik.

Tegelikult mul pole päris täpset aimu,kuidas kõik olema hakkab…kas lapse puhul saab üldse kõike plaanide järgi teha?-vist mitte. Hetkeseisuga mõtlen,et äkki hakkab Hanna lasteaias mängimas käima u 2 korda nädalas ja siis ka lühikesi päevi.

Täna aga oligi preili esimene lasteaia päev!!!! Natuke olin elevil ja natuke nagu oleks tahtnud lapse kaenlasse võtta ja jooksu panna.

Kuna ma vahepeal mainisin siin,et Hanna minu silmis lasteaia jaoks natuke liiga väike, siis mainin kohe ära, et see pole seotud üldse üldse sellega, et laps minust maha ei jääks või mind meeletult igatseks. Üldjuhul meile tuleb selline vahepealne lahusolek isegi kasuks….sest kaua üks laps ainult emmega ikka mängida tahab. Nii ka oli….Hanna jooksis kohe mänguasju uurima ja niisama ringi tuhlama. Ma istusin omaette ja mind nagu poleks olemaski seal….ausalt õeldes oli mul ikka väga igav:D. Hanna on iseloomult aga väga püsimatu ja nii ta tormas seal ühest kohast teise….ronis voodite peal, käis vannitoas kraani lahti keeramas, üritas välja põgeneda jne jne. Ja selline asi nagu lasteaiakord, ei huvitanud teda üldse.

Ma ausalt loodan,et ma kujutan seda ette aga õpetajate pilgud tundusid küll sellised, et apppi kes meile siia rühma toodi.

Samas ega nii väikesed lapsed ei saagi väga hästi aru, et kuhu neid nüüd toodi ja mis nüüd edasi saab. Peale natukest askeldamist käis Hanna mitu korda ukse juures ja vaatas mind sellise näoga, et nojah tore,et tulime aga äkki läheks nüüd koju.

Hannale aga meeldib seltskond ja kuigi me käime niisama ka teiste lastega mängimas, siis usun,et lasteaiast saab ta omale rohkem sotsiaalseid oskusi ja võimaluse mängida eakaaslastega ka siis,kui keegi juhuslikult meil külavahel maja ees väljas ei ole.

Tänane päev jäi meil aga suhteliselt lühikeseks, sest otseses mõttes Hannal oli kõht nii tühi,et tulime koju ära:D…ja muidugi juurde lisada uni.

Võtmesõna muidugi selle kõige juures on harjumine….lapsed harjuvavad uute olukordadega üldjuhul väga kiiresti ja eks aeg näitab,mis saama hakkab.

Homme lähme uuesti koos mängima. Edaspidise suhtes aga ei oska ma mitte midagi kindlat õelda ja lasen enda südamel asjade käigus otsustada kui palju Hanna seal aega veetma hakkab ja kas üldse jätkab oma lasteaiateed.

Ma ei oska väga oma tundeid ja emotsioone hetkel kirja panna ja kõigile kes täna juba uurinud,kuidas esimene päev läks, pidin  vastama, et ma ei teaaaa.

Õpetaja muidugi kiitis Hannat, et esimese päeva kohta läks kõik väga hästi!

Lõpetuseks natuke pilte ka Hanna lasteaia outfitist. Pildid ei tulnud küll suuremad asjad aga mis sa teed kui lapsel oli lastaeade minekuga nii kiire, et jooksis kaamera eest ära:D

lasteaed (2) lasteaed (5) lasteaed (7)

Kas pole mitte armas kott?….mina olen küll igatahes Hanna peale kade ja pean talt seda laenama hakkama.

lasteaed (12)

Lasteaias ma ei julgenud väga klõpsutada, seega tegin koridoris ühe kiiru klõpsu:D

lasteaed (1)

5 kommentaari “Poole kohaga lasteaialaps

  1. Meie Ergo on juba viimased kaks lasteaiahooaega olnud poole kohaga lasteaialine. Meie puhul tähendab see siis e, k, r pikki päevi. Suvel olen küll vabalt võtnud ja ega ta eriti hoidu jõudnud pole. Eelistasime esmaspäeva, kolmapäeva ja reedet seetõttu, et sel kujul ei väsi laps lasteaiast liiga ära (pikale lasteaiapäevale järgneb kodune puhkepäev), vahe lasteaiapäevadel pole liiga pikk (pikema vahega võib laps ära unustada, et lasteaias on tore). Lisaks sattusid meil just muusika- individuaal- ja tantsutunnid neile päevile. Ka kasvatajatelt oleme kiita saanud, et selline variant on väga lapsesõbralik. Samas harjutuperioodil paluti iga päev kohal käia, et lapsel tekiks rutiin.
    Näiteks reedeti on meie hoius alati väga vähe lapsi kohal, sest paljud vanemad võimaldavad pikast hoiunädalast puhkust just reedesel päeval.

    1. Mulle meeldib ka see mõte, et ülepäeviti viia näiteks, et lapsel väga see kõik üle ei viskaks ja ta oma emmega ka aega veeta saaks:)….sest kuigi täna oli meil täitsa esimene päev siis ma juba tundsin, et Hanna iga päev lihtsalt ei viitsiks/tahakski seal olla.

  2. Pingback: Lasteaia jant |

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s